Condohotel – czy warto w niego inwestować?

Condohotel

 

Condohotel opisuje zupełnie nowe zjawisko, które pojawiło się na rynku w Polsce. Dotyczy ono branży nieruchomości i może przynieść spore korzyści inwestorom.

Zanim jednak zacznie się czerpać korzyści finansowe z tego tytułu, warto dowiedzieć się, co jak wygląda taka inwestycja.

Condohotel- co to jest?

Condohotel to nazwa, która opisuje zjawisko, dotyczące budowli zawierających mieszkania oraz pokoje. Takie powierzchnie są później wykorzystywane głównie pod wynajem krótkoterminowy.

Dlatego też można powiedzieć, że condohotel to pojęcie z pogranicza inwestycji hotelarskiej oraz deweloperskiej. Ideą jest stworzenie miejsca, które następnie zostanie sprzedane indywidualnym klientom.

umowy deweloperskiejKolejnym krokiem jest przekazanie zarządzania budynkami jednostce, która zajmie się wynajmowaniem przestrzeni.

Czy taka forma inwestowania istnieje już długo?

Condohotele to nazwa, która może brzmieć dość nowocześnie oraz obco, jednak nie jest to nowy wynalazek. Taki proceder miał miejsce już dużo wcześniej. W zeszłym wieku, a dokładnie w latach 50. już odnotowano takie działania.

ryzyko inwestycjiProceder ten miał miejsce w Miami Beach na Florydzie, czyli w Stanach Zjednoczonych.

Condohotele działały tam nie tylko przypadkiem, ale wybudowano specjalne budynki, które miały służyć właśnie jako condohotele.

Dobrym przykładem będzie tutaj na przykład Casablanca. Jeśli zaś chodzi o stosunek Polski do condohotelów, to pojawiły się one tutaj dużo później.

Dopiero w XXI wieku zaczęto realizować takie inwestycje i czerpać z nich korzyści.

czasu trwania umowyObecnie stają się one popularniejsze. Jako przykład takiego budynku w Polsce można wymienić na przykład Dom Zdrojowy.

Jak prezentują się zyski związane z condohotelami?

Condohotele to inwestycja, która może przynieść wymierne korzyści, jednak wiąże się ona  także z pewnym ryzykiem. Zarządzanie condohotelami jest najczęściej powierzane firmie zewnętrznej, która również musi zostać opłacone.

potencjalnych inwestorówTo, ile wyniesie zapłata dla takiej firmy, jest kwestią do ustalenia.

Najczęściej jednak zarządca może sobie liczyć między 30, a 50% zysków, jakie wynikają z tytułu wynajmu.

Warto również tutaj dodać, że wartość, jaką uzyska się od konkretnej powierzchni, jest zmienna.

Większe powierzchnie będą przynosić większe profity, natomiast mniejsze będą odpowiednio mniej wartościowe.

Prócz faktu, że powierzchnia przyniesie zysk, trzeba również wziąć pod uwagę takie kwestie jak ubezpieczenia oraz podatki, które są nie do uniknięcia.

Jakie ryzyka czekają na inwestora?

zakończeniu umowyRyzyko może pojawić się w przypadku każdej inwestycji.

Zazwyczaj warto zdecydowanie inwestować w lokale, które znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji.

Większe miasta lub tereny zielone mogą przyciągnąć sporo najemców nie tylko z Polski, ale też zza granicy.

Miejsca, które są mało atrakcyjne, mogą okazać się mało opłacalne. Brak klientów to w końcu brak zysków, a może nawet pojawienie się strat.

W modelu condo inwestor jednak najczęściej zarabia nie od pojedynczego lokalu, ale od całego hotelu, czyli większego obiektu, co ostatecznie minimalizuje ryzyko pojawienia się strat, nawet w przypadku braku gości.

Pobyt właściciela w condohotelu

krótkoterminowy najemWiele condohoteli pozwala ich właścicielom na darmowy pobyt. Można wtedy korzystać z wszystkich atrakcji, jakie się znajdują na danym terenie.

Można tutaj wymienić na przykład możliwość umówienia wizyty w SPA, a także wizytę na siłowni czy też basenie.

Wiele zależy od lokalizacji. Hotele bliżej morza mogą mieć więcej wodnych atrakcji, natomiast te położone bliżej gór mogą zaoferować skoki narciarskie.

Można też wtedy na własne oczy przekonać się, jak wyglądają działania zarządcy budynku. Taki pobyt może być ciekawym oraz nowym doświadczeniem, który utwierdzi w słuszności inwestycji.

Procenty, a condohotel

wartości nieruchomościCondohotel to inwestycja, przy której można mówić o procentach.

Bywają one zmienne, jednak można mówić o procentach rzędu 5%, 6%, a nawet 7% w skali roku.

Takie zyski są porównywalne z zyskami z lokaty, jednak korzystniejsze niż inne inwestycje krótkoterminowe.

Warto zwrócić uwagę na condohotele, jeśli poszukuje się inwestycji, która jest rozwojowa i może przynieść jeszcze większe zyski w przeciągu kolejnych lat.

Inwestowanie w nieruchomości było oraz jest dobrym planem na zysk. Takie działanie może obiecać zysk każdego roku, co przyczyni się do pomnożenia kapitału własnego.

 Condohotel i jego zalety, jako inwestycji

stanie deweloperskimCondohotel jako inwestycja ma sporo zalet. Po pierwsze jest to świetny sposób na rozsądne postępowanie pieniędzy w czasach wysokiej inflacji.

W ten sposób można chronić je przed zmniejszeniem wartości.

Warto również dodać, że nawet jeśli po czasie zmieni się zdanie i będzie chciało się wyjść z inwestycji, to jednak dalej można liczyć na pewien zysk z tytułu sprzedaży.

Niektórzy inwestorzy mogą martwić się również o wysokie i niespodziewane koszty remontów oraz wszelkich napraw budynku, jednak takie koszty nie zawsze są pokrywane przez inwestora. Wszystkie postanowienia będą zawarte w umowie.

Dodatkowo osoba, która jest inwestorem może przez pewien okres w roku, na przykład kilku tygodni korzystać z powierzchni, w której inwestuje. Można w taki sposób spędzić urlop, który będzie bardzo tani.

Czy warto inwestować w condohotele?

wynajem krótkoterminowyCondohotele to nowa propozycja w Polsce. Stwarza one nowe możliwości i jest ciekawym kąskiem dla osób, które lubią poszerzać swoje horyzonty.

Angażować w takie inwestycje mogą się nie tylko profesjonalni inwestorzy z wieloletnim doświadczeniem w branży nieruchomości, ale też osoby, które szukają możliwości zaangażowania się w projekt, który wymaga pewnego nakładu pieniędzy.

Warto przekonać się, że condohotele to okazja, by pomnożyć pieniądze oraz poznać nowy model inwestowania. Jest to ciekawsza alternatywa dla lokat. Nieruchomości mogą stać się bardziej wartościowe, a przez to generować więcej zysków.

Inwestycji nie trzeba szukać daleko, propozycji jest mnóstwo w wielu zakątkach Polski. Nakład pieniężny, który można zainwestować, również jest różny. Jednak może to być już nawet kilkanaście tysięcy.

Copyright © 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone.

Niestety ale jesteśmy w tej chwili po za biurem.
Zostaw nam adres email lub numer telefonu a skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Dziękujemy za rejestrację.

Wystąpił błąd. Spróbuj ponownie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu telefonicznego oraz kontaktu poprzez email.